Knihy a meditační hudba

Pro praktikování meditace je nezbytná také četba vhodné literatury, která Vás dovede inspirovat a především představit další meditační techniky. Zde si dovolujeme nabídnout několik zajímavých titulů, které se zabývají celou škálou meditačních a koncentračních technik. Tyto knihy duchovního mistra Sri Chinmoye již byly přeloženy do mnoha jazyků. Více titulů najdete na webu knihy.madalbal.cz

Meditace

S jednoduchostí a srozumitelností, které jsou charakteristickým znakem knih Sri Chinmoye, vás tato kniha provede od začátečnické úrovně koncentrace až po pokročilá cvičení kontemplace. Každá kapitola navíc obsahuje zvláštní oddíl otázek a odpovědí.

Tiché učení

Úvod do dávného umění meditace, vystihující principy duchovního hledání od filozofických základů až po jednoduché koncentrační a meditační techniky.

Velká kniha meditačních cvičení

227 cvičení pro začátečníky i pokročilé od uznávaného učitele meditace Sri Chinmoye.

48 cvičení k meditaci

48 karet se srozumitelnými a praktickými cvičeními nejen pro zlepšení koncentrace, ztišení mysli a meditaci. Vybráno z Velké knihy meditačních cvičení Sri Chinmoye.

Sri Chinmoy: Flute-Music for Meditation, volume 2 (CD)

Měkké a uklidňující tóny flétny vám pomohou ztišit mysl a nechat se naplnit hlubokým pocitem míru, ticha a harmonie. Vhodné pro meditační cvičení i relaxační atmosféru vašeho bytu.

Sri Chinmoy: Aum Ocean Meditation (CD)

Tato nahrávka mantry Aum v kombinaci se zvukem oceánu a improvizací flétny na pozadí, je jednou z nejvhodnějších pro meditační a relaxační cvičení. Přináší uklidňující účinek a dává posluchači opravdový pocit harmonie.